inzenieruklubs.1s.lv

 

Jauns resurss: steamup.lv


https://steamup.lv/ - Tavs palīgs STEM apgūšanai

Mācies viegli un iepazīsti eksaktās zinātnes no cita skatu punkta! Aplūko šo interneta vietni un informē arī draugus!

Edvīns Bērziņš (VAS "Latvijas Dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs): Nepieciešams veicināt eksakto zinātņu apguvi skolās

Pilno tekstu lasiet: https://www.delfi.lv/news/versijas/edvins-berzins-nepieciesams-veicinat-eksakto-zinatnu-apguvi-skolas.d?id=51204519

Galvenā ideja no Delfi.lv raksta.

 

Reālā situācija ir tāda, ka jauniešu interese par tā sauktajiem STEM priekšmetiem (STEM- angļu: Science, Technology, Engineering and Mathematics - zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) vai nu nemaz nesākas, vai kādā brīdī apraujas. 

Bērniem trūkst arī motivācijas apgūt matemātiku, fiziku, ķīmiju un citus priekšmetus, jo viņi bieži nesaprot, neredz saikni, kur varēs pielietot iegūtās zināšanas. Nav arī izpratnes par to, ka pat tādās profesijās kā sporta treneris, kosmetologs, pavārs, mūziķis vai horeogrāfs vairāk vai mazāk ir nepieciešamas STEM priekšmetu zināšanas. To bieži vien nesaprot arī vecāki un nerosina savus bērnus apgūt STEM priekšmetus.

Tieši šī situācija arī ir mudinājusi LDz izveidot un atbalstīt valstiski nozīmīgu un sociāli atbildīgu izglītības projektu "Latvijas Dzinējspēks", lai, palīdzot sagatavot nākotnes eksakto zinātņu speciālistus, panāktu, ka Latvija 2059. gadā būtu viena no Eiropas vadošajām valstīm un ieņemtu līderpozīciju STEM jomā.

Projekta ietvaros ir izveidota vietne www.steamup.lv, kas palīdz apgūt STEM priekšmetus un gan sniedz skaidrojošu un motivējošu informāciju, kas aptver un sistematizē visus līdz šim radītos eksakto zinātņu pulciņus, konkursus un aktivitātes, gan motivē bērnus un viņu vecākus.

Komentāri (0)  |  2019-06-19 10:57  |  Skatīts: 258x

Atpakaļ