inzenieruklubs.1s.lv

 

Eksakto zinātņu diena LU


Sākusies reģistrēšanās ikgadējam Latvijas Universitātes (LU) eksaktākajam pasākumam vidusskolēniem "Eksakto zinātņu diena 2018". Ikviens Latvijas vidusskolēns, kuru AIZRAUJ ZINĀTNE, kurš vēlas IZAICINĀT SEVI, savus skolas biedrus, skolotājus un arī studentus, līdz 4.martam ir aicināts izveidot savu komandu un rast spēku cīnīties par vietu pasākuma finālā 7.aprīlī.

 

“Eksakto zinātņu dienas 2018” laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Dabaszinātņu fakultātēm un tajās apgūstamajām zinātnēm no studentu skatu punkta, apmeklēt Fizikas un matemātikas fakultātes ēku, kā arī LU Dabaszinātņu akadēmisko centru, kurā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes. Katras fakultātes studenti būs sagatavojuši interesantus un atraktīvus uzdevumus, kuros vidusskolēniem būs iespēja pierādīt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, kā arī pašiem labākajiem, protams, cīnīties par lieliskām balvām.

Lai piedalītos “Eksakto zinātņu dienā 2018”:

  • Jāizveido vienas skolas 5 vidusskolēnu komanda;
  • Līdz 4.martam jāaizpilda pieteikuma anketa ej.uz/EZD2018
  • No 5. līdz 24. martam jāiesūta mājasdarbs, kas parāda komandas izpratni par mājasdarba tēmu. Tas var būt video, plakāts, eseja, dzejolis, komikss vai cita formāta radošs darbs. Tēma tiks izsludināta 5. martā.
  • Labākajām 15 komandām jāierodas pasākuma finālā 7. aprīlī.Iepriekšējos gados, veicot uzdevumus, vidusskolēniem bija iespēja iemēģināt roku pie strotoskopa, ar ožas palīdzību noteikt dažādas vielas pēc to smaržas, uzzināt kā darbojas daltonisms, noteikt savu asinsgrupu, nosaukt ķīmijas laboratorijas traukus un veikt eksperimentus, secēt un atzīmēt daļas zivīm un citām dzīvnieku daļām.Pasākumu rīko LU Ķīmijas, Fizikas un matemātikas, Datorikas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāšu studentu pašpārvaldes un domubiedri. Ar plašāku noteikumu aprakstu var iepazīties nolikumā ej.uz/EZDnolikums, kā arī informatīvajā video https://youtu.be/YtPY0GZCXiM.
  • Meklē mūs arī Facebook: /EksaktoZinatnuDiena/

 

 

 

Komentāri (0)  |  2018-02-28 21:48  |  Skatīts: 305x

Atpakaļ